fimluxbg

Laminátové podlahy patria najmä vďaka cene k obľúbenému typu podláh. Jedná sa o hotovú plávajúcu podlahu, ktorá sa vyrába z dreveného odpadu Laminátové podlahy sú variantom plávajúcej podlahy s podobnou trojvrstvovou konštrukciou ako drevené veľkoplošné parkety. Povrchovú vrstvu laminátovej  podlahy však v tomto prípade tvorí len tapeta ( vzor na tapete môže imitovať čokoľvek) chránená vrstvou laminátu.

Laminát je druh kompozitného materiálu, ktorý tvorí niekoľko vrstiev impregnovaných vhodnou živicou ( alebo iným lepidlom). Vyrába sa často lisovaním za vyšších teplôt, tento proces sa nazýva laminácia. Veľmi častým použitím laminácie je zatavenie listu papiera medzi dve fólie

Laminátové podlahy majú množstvo výhod. Od najlacnejších laminátových podláh však nemôžete čakať to, čo Vám kvalitné laminátové podlaha zaručujú: tvarová a sveteľná stálosť, odolnosť voči oteru a poškriabaniu, odolnosť voči vlhkosti, odolnosť voči cigaretovým ohorkom a chemikáliám, kvalitný spoj pre nenáročnú pokládku, antistatický povrch, bohatá pestrosť vzorov na jeden design.

Laminátové podlahy nemusia byť len lacnou napodobeninou ale môžu sa stať kvalitným kompromisom ak túžime po drevenej podlahe, ale niektorá prirodzená vlastnosť dreva nás odrádza od jeho použitia.

Záťažová trieda

Trieda oderu

Odporúčané použitie

23

AC3

spálne, jedálne, detské izby, domáce pracovne

31

AC3

obývačky, kuchyne, predsiene, spálne, jedálne, detské izby, pracovne

32

AC4

hotelové izby, chodby, konferenčné miestnosti, obchody, kancelárie, obývačky, kuchyne, predsiene

33

AC5

hotelové haly a izby, chodby, konferenčné miestnosti a sály, obchody, kancelárie

Laminátové podlahy - výhody
 

Malá hrúbka , čo je výhodou najmä pri rekonštrukciách.
Pekný vzhľad a rozmanitosť vzorov
Vynikajúci pomer ceny k úžitkovej hodnote
Tvarová a svetelná stálosť
Odolnosť proti oteru a poškriabaniu
Vhodnosť použitia na podlahové vykurovanie
Odolnosť proti cigaretovým ohorkom
Ľahká údržba

Laminátové podlahy - nevýhody

Je chladnejšia ako drevená, má nízku zvukovú izoláciu

Laminátová podlaha – skladba laminátovej parkety

a, Vrchná vrstva – modifikovaný papier s korundom, ktorý je veľmi odolný voči oteru a ktorý sa po tepelnom spracovaní stáva priehľadný. Oderuvzdornosť je schopnosť odolávať mechanickému treniu.. Údaj o počte otáčok na balení parkiet vychádza zo samotnej gramáže korundu a zo záťažových testov výrobcu.

b, Dekoračná melaminová  fólia ktorá je kombinovaná s protioterovou vrstvou. Táto sa po tepelnom spracovaní stáva priehľadná.

c, Stredná vrstva – nosič – je pod vysokým tlakom lisovaná drevotrieska – MDF alebo jemné drevovlákno – HDF. Sú to dva materiály, používané pri výrobe laminátových podláh najčastejšie. Lisovanie drevených vlákien zabezpečí budúcej parkete väčšiu odolnosť proti prierazu vďaka zhustenej štruktúre v porovnaní s drevom – prírodným

d, Podkladový papier – špeciálny papier, ktorý je počas technologického spracovania namáčaný v živiciach, chráni parkety proti vlhkosti a eliminuje namáhanie vznikajúce počas laminácie hornej vrstvy, tzv. vyrovnávacia vrstva.

 

Zátažové triedy/ trieda oderu

menuvlk
laminatove podlahy
parketa popis
quickstep
baner
zahb
mail 1