Ploty a terasy z WPC

Ploty a terasy z extrudovaného kompozitného materiálu - WPC

fimlux_logo

Obecne môžeme definovať pojem „kompozit“ ako heterogénny materiál zložený najmenej z dvoch zložiek s navzájom rozdielnymi mechanickými, fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami. Mechanickým zamiešaním matrice polymérov (PE, PP, HDPE, PVC) vo forme granulátu s celulóznymi vláknami drevnej hmoty (piliny, rastlinné zbytky), za pridania plastifikátorov, pigmentov a UV stabilizátorov, retardérov horenia a ďalších látok vzniká za vysokých teplôt Wood Polymer Composit, zkrátene WPC. Ten je na výstupe formovaný a vytvrdený na požadovaný profil a následne formátovaný.
WPC je teda prakticky umelo vyrobené „drevo“, zložené z drevenej múčky a polyméru väčšinou v pomere 30% polypropylen alebo polyetylen / 70% drevo. Pomer dreva a polymeru ukazuje kvalitru produktu. Čím viac je dreva tým je cena a kvalita nižšia. Samozrejme záleží aj na druhu dreva a granulácii drevenej múčky. Kvalita WPC zalezi aj od množstva a kvality pridanych aditív, ktorých je na trhu veľmi veľa.

Stručná charakteristika terás a plotov WPC

77BDF4FA-5E56-4867-9BBF-741200F557EB[2]

V súčasnej dobe je na výber pomerne veľké množstvo rôznych výrobcov a predajcov. Naša firma ponúka výrobky francúzskej firmy Oceplast, ktorá ponúka ucelený sortiment plotových a terasových prvkov pod značkou Ocewood. Zloženie kompozitného materiálu je 60% PVC ( nerecyklované ) a 40% tvrdé dubové a bukové drevo vysušené na 1%. Toto drevo je drvené na veľkosť 250 mikrónov, čím sú zabezpečené jedinečné vlastnosti kompozitu.  Materiál je nenasiakavý, je protišmykový,  farebne a tvarovo stály. Výsledný kompozit má vynikajúce fyzikálne vlastnosti a svojou objemovou hustotou 1.450,- kg/m2 prekonáva aj najťažšie dreviny.

Francúzska firma Ocewood so sídlom v Aizenay je výrobcom kompozitných terasových a plotových dosiek najvyššej kvality. Je to jediný výrobca vo Francúzsku s certifikovanými výrobkami NF ( najvyššia norma pre tento druh produktu. Pre kompozitný materiál ešte nie je Európska norma. Ocewood je jedným zo 4 členov pre založenie tejto normy. Firma Ocewood bola vybrana ako jediný zastupca terasových kompozitných dosiek na medzinárodnej prestížnej výstave v Paríži Maison&Object 2011. Ako jediná firma na trhu poskytuje záruku 10 rokov na mechanické vlastnosti. Ostatné vlastnosti ako hniloba, roztopenie, červotoči a pod. spadajú pod doživotnú záruku.

2012-03-05_09.59.27
farby terasy
Terasy z WPC   Ploty   Terasy   Ďalšie informácie   Certifikáty